Zahiras | Blogas.Kelyje.Lt

NaujienosZahiras

2013-06-30 20:01:13, Knygos
slimmity-thumb

„Zahiras” - pasakojama, kaip svarbu atsikratyti praeities, tapti nauju žmogumi ir išmokti mylėti.”

Manoma, kad Zahiro sąvoka atsirado XVIII amžiuje. Zahiras arabiškai reiškia, „matomas. esantis, visada pastebimas”. Kažkas, kas prisiartinęs pamažu užvaldo mūsų mintis ir nebeleidžia galvoti apie niką kitą. Tai gali būti laikoma šventumu arba beprotybe.

 

- Knygos viršelis...

42-43

„- Kas yra Paslaugų bankas?
- Juk žinote. Kiekvienas tai žino.
- Galbūt, tačiau vis dar nesuprantu, kas tai yra.
- Paslaugų bankas buvo paminėtas vieno amerikiečio rašytojo knygoje. Tai galingiausias pasaulio bankas. Jo veikla siekia visas gyvenimo sritis.
- Esu kilęs iš šalies, nepasižyminčios literatūrinėmis tradicijomis. Niekam negalėčiau padaryti paslaugos.
- Tai visiškai nesvarbu. Štai kad ir toks pavyzdys: žinau, kad esate kylantis žmogus ir kada nors tapsite labai įtakingas. Žinau, kad taip bus, nes aš pats toks buvau: ambicingas, nepriklausomas, garbingas. Nors šiandien nebesu toks energingas kaip kadaise, ketinu jums padėti, nes nenoriu, o gal tiesiog negaliu stovėti vietoje. Man nerūpi pensija, man tik rūpi ši įdomi kova, kuri vadinasi gyvenimas, galybe, šlovė.

Todėl papildysiu jūsų sąskaitą - ne piniginiais įnašais, o ryšiais. Pristatau jus vienam ar kitam asmeniui, atveriu kelią tam tikroms deryboms - aišku, teisėtoms. Jūs niekada nepamiršite, kad esate mano skolininkas, nors aš jums niekada to nepriminsiu.

- Kol vieną gražią dieną...
- Taip. Veiną dieną kreipsiuosi į jus su prašymu. Galėsite jį atmesti, tačiau žinosite, kad esate man skolingas. Todėl patenkinsite mano prašymą, o aš ir toliau jums padėsiu. Išgirdę, kad esate ištikimas, kiti irgi papildys jūsų sąskaitą ryšiais, nes tai svarbiausias dalykas pasaulyje. Tie žmonės kada nors taip pat kreipsis į jus su prašymais. Ir jūs turėsite parodyti savo pagarbą tiems, kurie jums yra padėję, jusos paremdamas. Laikui bėgant, šis ryšių voratinklis išsiraizgys visame pasaulyje. Pažinsite visus, kuriuos privalote pažinti, ir jūsų įtaka kaskart didės.
- Bet aš galiu atsisakyti patenkinti jūsų prašymą.
- Žinoma, galite. Kaip ir bet koks kitas bankas, Paslaugų bankas - rizikinga investicija. Jūs galite atsisakyti padaryti man paslaugą motyvuodamas tuo, kad jums padėjau, nes buvote to nusipelnęs, nes esate nepaprastas ir visi privalome pripažinti jūsų talentą. Ką gi, padėkosiu jums ir kreipsiuosi į kitą žmogų, į kurio sąskaitą buvau įnešęs savo grūdelį, tačiau nuo tos akimirkos visi žinos, kad jūs nevertas pasitikėjimo.

Galite šiek tiek pakilti, tačiau jums niekada nepavyks pasiekti užsibrėžto tikslo. Ir tam tikrą akimirką jūsų gyvenimas pradės ristis žemyn. Būsite nuėjęs iki kelio vidurio, bet nebūsite pasiekęs finišo linijos. Nesijausite nei labai laimingas, nei labai nuliūdęs. Nebūsite nevykėlis, tačiau negalėsite girtis, kad jums pavyko įgyvendinti savo siekius. Nebūsite nei šiltas, nei šaltas, būsite tik drungnas. Anot kažkokio evanglisto žodžių, parašytų kažkokioje šventojoje knygoje, drungnas maistas nedirgina gomurio.”

 

94

„Meilė - laukinė galia. Kai stengiamės ją valdyti, ji mus sunaikina. Kai stengiamės įkalinti, paverčia vergais. Kai mėginame ją suprasti, supainioja mus ir sutrikdo.”

98

„Meilė - vienintelis dalykas, pažadinantis mūsų protą ir kūrybingumą. Meilė mus apvalo ir išlaisvina.”

167

„- Marija, įsivaizduokime du gaisrininkus, įžengusius į girią užgesinti nedidelio gaisro. Įvykdę užduotį, abu išeina iš miško ir nusileidžia prie upelio. Vienas susitepęs veidą pelenais, o kito veidas švarus. Aš tavęs klausiu, katras iš jų prausis veidą?
- Kvailas klausimas. Žinoma, tas, kuris susitepęs.
- Klysti. Tas, kurio veidas nešvarus, pamatęs kitą pamanys, kad ir jis toks pat. Ir priešingai, tas, kurio veidas švarus, matydamas, kad draugas susitepęs, pagalvos: „Tikriausiai as išsitepęs, turiu nusiprausti”.”

199

„- Todėl ypač svarbu leisti kai kuriems dalykams išeiti. Atsikabinti nuo mūsų. Reikia suprasti, kad niekas nežaidžia pažymėtomis kortomis, kartais laimime, kartais ne. Nesitikėkite, kad žmonės jums ką nors grąžins, nesitikėkite, kad jie pripažins jūsų pastangas, suvoks, koks jūs genijus, suprast jūsų meilę. Ciklus reikia baigti. Ne dėl išdidumo, dėl nesugebėjimo ar dėl išpuikimo. O tik dėl to, kad visa tai jau nebeįsipina į jūsų gyvenimą. Uždarykite duris, pakeiskite plokštelę, išvalykite namus, nupurtykite dulkes. Liaukitės būti tuo, kas buvote, ir tapkite tuo, kas esate.”

290

„Prieš daugelį amžių vienas poetas aprašė žmogaus, vardu Ulisas, kelionę į gimtąją salą - Itakę - kur jo laukė mylimoji. Pakeliui jo tyko įvairūs pavojai - audros ir pagundos pasiduoti patogumams. Vieną dieną, būdamas oloje, jis pamato vienakę pabaisą.

Pabaisa klausia jo vardo. „Niekas”, - atsako Ulisas. Jie puola vienas kitą, ir Ulisui pavyksta išdurti vienintelę pabaigsos akį. Jis užritina angą į olą didžiuliu akmeniu. Pabaisos draugai, išgirdę šauksmus, ateina jam padėti. Pamatę, kad olos anga užrista akmeniu, klausia, kas viduje. „Niekas! Niekas!” - atsako pabaisa. Įsitikinę, kad bendruomenei negresia pavojus, pabaisos draugai išsiskirsto, ir Ulisas gali tęsti kelionę pas jo laukiančią mylimąją.

- Jūsų vardas Ulisas?
- Mano vardas Niekas.”Žymės: Knyga, Romanas, Zahiras, Paulo Coelho, Santykiai, Gyvenimas, Paieška

Peržiūrų: 595

Autorius:Artūras
El. Paštas: arturas.malcevas@gmail.com


Untitled Document    smiley smiley smiley smiley smiley smiley smiley smiley smiley smiley smiley smiley smiley smiley smiley

    Koks Yra Valdo Adamkaus Vardas?